in Organizasyonlar

Hackingfest Ankara Tamamlandı

10-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Android Geliştirici Günleri kapsamında düzenlenen Hackingfest Ankara tamamlandı.

ODTÜ KKM’nin diğer bütün salonları Android Geliştici Günleri kapsamındaki oturumlar için kullanıldığından etkinlik oldukça sıcak bir mini-hackathon havasında geçti. 9o civarında başvurunun olduğu hackathon için katılımcı sayısı mekan yetersizliğinden dolayı 22’ye kadar düşürülmek zorunda kalındı. Etkinlikte 22 kişi 12 ekip halinde uygulama geliştirdi.

Katılımcılara herhangi bir platform, teknoloji ya da konu kısıtlaması yapılmadı. 24 saat süren etkinlikte ekiplerin bir kısmı mobil uygulama, bir kısmı mobil oyun bir ekip de IoT projesi geliştirdi. Etkinliğe katılan bütün ekiplerin de sunum yapması ve projelerin büyük bir kısmının son ürüne yaklaşması etkinliğin oldukça başarılı geçtiğinin bir göstergesi oldu.

Etkinlik sunucu dereceye giren ekipler ve projeleri şu şekilde oldu

1. Different One isimli projesi ile Ramazan Yıldız

SONY DSC

Oldukça basit ama bir o kadar da eğlenceli bir oyun. Ekran tablolarla eşit parçalara bölünüyor. Her bir seferinde bir hücrenin rengi diğerlerinden çok az bir fark ile farklı oluyor. Kullanıcı rengi diğerlerinden farklı olan hücreyi bulmaya çalışıyor. Ancak her seferinde hücre sayısı artıyor ve hücreler arasında ton farkı azalıyor.

3. TwitPic isimli projeleri ile Emrehan Tüzün ve Halil İbrahim Özercan SONY DSC

Twitter’da uzun paylaşımlar yapmak isteyen ancak 140 karakter sınırına takılan kullanıcılar için geliştirilmiş bir uygulama. Bu uygulama ile yazmak istediğiniz metinleri otomatik olarak imaja çevirip hızlı bir şekilde uzun metinleri twit atabilirsiniz.

Ödüller

1. Takım : Samsung Galaxy S6 + 1000 TL Hediye Çeki

2. Takım : Sony Xperia Z3 + 750 TL Hediye Çeki

3. Takım : General Mobile Discovery Air + 500 TL Hediye Çeki

Etkinlikte çekilen bütün resimlere Google+ etkinlik sayfasından erişebilirsiniz.
Etkinliğin gerçekleşmesine emeklerinden dolayı ODTÜ Teknokent yönetimine ve hediye sponsorlarımız Monitise, Samsung, Sony ve General Mobile’a teşekkürler.
En büyük teşekkür de bu etkinliğe renk katan, 24 saat boyunca yorgunluğa ve uykusuzluğa yenik düşmeden projelerini olabildiğince bitirmeye çalışan ve hiç fire vermeden projelerini sunan bütün değerli katılımcılarımıza.

Related Posts

Written By:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *