in Eğitim

Google I/O Extended @ BİLKENT CYBERPARK

googleioExtend

Google tarafından San Francisco, California’da her yıl düzenlenen yazılım geliştiricilere yönelik bir toplantı olan Google I/O açık kaynak kodlu web teknolojileriyle ortak olarak geliştirilen web ya da mobil tabanlı uygulamaları konu alan teknik birçok sunum ve tartışmalardan oluşmaktadır. Google I/O Extended ise 90 ülkeden bir araya gelen yaklaşık 40.000 Google takipçisinin internet üzerinden canlı olarak oturumları izlediği etkinliğin adıdır.

 

GDG Ankara olarak biz de Bilkent Cyberpark’ta Dr. Fikret Yücel salonunda Google I/O Extended etkinliği oluşturarak katılmak isteyenlerle tanıtılan yenilikleri izledik. Google I/O 2014 açılış konuşması dün Türkiye saati ile 19:00 da internetten canlı yayınla dünyadaki bir çok Gogle Developer Group Tarafından izlendi. Chromecast, Android TV, Auto sdk ve Androidwear açılış konuşmasında yer alan konular arasında yer aldı..

Written By:

Yazılımla 2008-2009 yılları arasında VB 6 ile ilgilenmeye başladım. Kısa süre sonra C#.Net ile tanışıp çalışmalarımı bu yönde ilerlettim. NGN Turk firmasında ASP.Net ile geliştirilen bir web yazılım projesinde yer aldım. Şuan da Ahi Evran Üni. Kaman MYO Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görüyorum. İlgilendiğim diğer programlama dilleri ve yazılımlar; PHP, HTML, CSS, Wordpress, VB.NET, Photoshop, MSSQL, MYSQL

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *