May
17
2013

Android Studio Win7 ve Win8 Çalışmama Sorunu [Çözüm]

Merhaba yeni tanıtılan Android Studio Win7 ve Win8′de normal kurulumu gerçekleştirmenize rağmen exeyi açmaya çalıştığınızda Android Studio açılmıyor. Bunun çözümü aslında çok kolaymış :). Öncelikle Android Studio ve JDK’nın indirme linklerini vereyim.

Android Studio ve  JDK exelerine bu linkerden ulaşabilirsiniz.

1) Kurulumları gerçekleştirdikten sonra Bilgisayarım’a sağ tıklıyoruz. Ordan da Özellikler’i seçiyoruz.

Ozellikler

2) Özellikler penceresinde sol tarafta bulunan “Gelişmiş sistem ayarları” sekmesine tıklıyoruz.

GelismisOzellik

3) Açılan “Sistem Özellikleri” penceresinden “Gelişmiş” sekmesine tıklayıp gelen sayfanın altında bulunan “Ortam Değişkenleri” butonuna tıklıyoruz.

SistemÖzellikleri

4) Gelen pencerenin altında bulunan “Sistem değişkenleri” grubunda bulunan “Yeni” butonuna basıyoruz.

OrtamDegiskenleri

5) “Yeni Sistem Değişkeni” penceresinde yer alan

Değişken adı = “JDK_HOME”

Değişken Değeri = “C:Program FilesJavajdk1.7.0_21″  yazıyoruz. Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra artık rahatça Android Studio’yu kullanabilirsiniz.

Android Studio

Teşekkürler Burak Aydın..

About the Author: Burhan Uğur

Yazılımla 2008-2009 yılları arasında VB 6 ile ilgilenmeye başladım. Kısa süre sonra C#.Net ile tanışıp çalışmalarımı bu yönde ilerlettim. NGN Turk firmasında ASP.Net ile geliştirilen bir web yazılım projesinde yer aldım. Şuan da Ahi Evran Üni. Kaman MYO Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görüyorum. İlgilendiğim diğer programlama dilleri ve yazılımlar; PHP, HTML, CSS, Wordpress, VB.NET, Photoshop, MSSQL, MYSQL

1 Comment + Add Comment

  • Teşekkür ederim, kaç saattir sorunun uyumluluk yüzünden olduğunu sanıp oradan düzeltmeye çalışıyordum sayenizde düzeldi sorun.

Leave a comment

Partners